Щутгарт се приближи до Лига Европа

Щутгарт победи Вердер Бремен с 4:1 в изтеглен мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. С успеха си Щутгарт се утвърди на петото мясо в класирането и почти си гарантира място в турнира Лига Европа през следващия сезон, съобщава БТА.

Вердер пък остана осми с 42 точки, една позиция под местата, даващи право на участие в Лига Европа.

Вердер поведе с гол на шведския национал Маркус Розенберг в 25-а минута след центриране на Марко Марин.

Домакините успяха да обърнат резултата до почивката след попадение на Кристиан Гентнер в 37-а минута с далечен удар от близо 30 метра и на Мартин Харник в добавеното време на първата част.

През второто полувреме Щутгарт затвърди превъзходството си след втори гол на Харник в 53-а минута и попадение на резервата Какау минута преди края.