Щутгарт победи Шалке с 2:0

снимка: БГНЕС

Щутгарт успя да се наложи над Шалке 04 с 2:0 на своя „Мерцедес - Бенц Арина" и най на края успя да зарадва феновете на отбора си. „Швабите" излязоха в днешния мач с нов треньор, след като Фее беше наследен на поста си от Маркус Бабел и това им даде допълнителен импулс, който ги доведе до трите точки.


И двата гола в Щутгарт паднаха много късно. В 79 мин. Ян Шимак успя да отбележи за домакините, а Марио Гомес оформи крайното 2:0 само четири минути по-късно.


След този 15 кръг Щутгарт са десети с 21 точки, докато Шалке са само една позиция по-напред с две точки повече.