Щутгарт победи като гост Хофенхайм

С два гола през първото полувреме бившият нападател на Хофенхайм Ведад Ибишевич донесе победата като гост на Щутгарт с 2:1.

Двубоят откри програмата на 26-ия кръг и с този успех Щутгарт вече има 36 точки на седма позиция, докато Хофенхайм има само 1 победа в последните си шест двубоя и остава с 30 пункта на 12-то място в класирането.

Мачът започна зле за домакините и още в 8-ата минута те се оказаха догонващи в резултата, след като Халид Булахруз прехвърли отбраната им с техничен пас и изведе Ибишевич на стрелкова позиция.

Босенският нападател не сбърка в положението и простреля вратаря на домакините за 0:1. 120 секунди преди почивката упражнението се повтори и Булахруз центрира отдясно, а Ибишевич с летящ плонж с глава прати топката в мрежата за втори път и наниза 9-ия си гол в шампионата до момента.

Почетният гол за Хофенхайм реализира Сеяд Салихович в 74-ата минута от дузпа, но с него не можа да избегне загубата на домакините.