Ще загуби ли точки Ювентус за трети път този месец?

Ювентус приема Аталанта в първи мач от 24-ия кръг на италианската Серия А днес от 21:45 часа на собствения си стадион в Торино. „Бианконерите“ имат възможността да се възползват от силната си домакинска форма и поне временно да дръпнат с 10 точки на върха пред Рома, който в неделя има неособено тежко гостуване на Верона.

С изключение на победата с 3:1 на „Ювентус Стейдиъм“ над Милан, през месец февруари „Старата госпожа“ записа две равенства – 0:0 и 2:2 при визитите на Удинезе и Чезена. Аталантае в серия от 9 поредни загуби срещу шампионите и за последно през 2009-та стигна до равенство 2:2 в Торино.

Треньорът на Юве Масимилиано Алегри може да обмисли да не залага на всичките си титуляри предвид гостуването в Дортмунд от Шампионска лига, като колебанията в играта на шампионите през този месец може да допринесат за интригата срещу иначе непретенциозните бергамаски. Очаква се Пол Погба да бъде съхранен, като не е изключено и Карлос Тевес да остане на пейката, макар на Апенините да прогнозират, че той ще води атаката заедно с Алваро Мората.

Аталанта загуби с 1:4 от Интер миналия кръг, но през първото полувреме имаше подчертано превъзходство и регистрира разгромно поражение главно заради червения картон на Йоан Беналуан в 55-ата минута.

Треньорът Стефано Колантуоно обаче няма да може да разчита на още по-ключови играчи като Маурисио Пиния и Максимилиано Моралес. Ако повторят продукцията от първото полувреме срещу Интер, гостите на „Ювентус Стейдиъм“ имат шанс да поднесат изненада, независимо от грандиозната разлика в класите.

Важни факти:

Ювентус има 28 победи в последните си 30 домакинства от Серия А – с изключение на двете равенства 1:1 със Сампдория и Интер.

Ювентус е отбелязал поне два гола в последните си 12 домакинства от Серия А – пак с изключение на мачовете със Самп и „нерадзурите“.

Не само че има 9 поредни победи срещу Аталанта, но в 10 от последните 12 мача срещу бергамаските, Ювентус е отбелязал поне по две попадения, а в 5 от последните 7 мача не е допускал гол.

Аталанта няма успех в 10 от последните си 11 гостувания в Серия А – с изключение на 1:0 над Милан на „Сан Сиро“, като в последните три мача на бергамаските са падали поне по три гола.