Ще успее ли ПСЖ да победи Барса без Ибрахимович?

Пари Сен Жермен ще се изправи срещу Барселона в първия двубой от четвъртфиналите на Шампионска лига.

Двата отбора се изправиха един срещу друг още в групите, където си размениха по победа. На "Парк де Пренс" ПСЖ се наложи с 3:2, а на "Камп Ноу", въпреки че Ибрахимович даде преднина на гостите още в 15-тата минута, каталунците победиха с 3:1.

Двата отбора играха в същата фаза на турнира и преди 2 сезона. Тогава след 2:2 в Париж и 1:1 в Испания, Барселона продължи към полуфиналите.

Безспорно най-големият проблем за парижани ще бъде липсата на шведския голмайстор. Ибрахимович получи директен червен картон във втория мач срещу Челси.

Нападателят ще бъде заместен от Единсон Кавани. Уругваецът ще получи възможност да играе на върха на атаката, тъй като е изместен на крилото в присъствието на Ибрахимович. Марко Верати също няма да вземе участие в срещата поради наказание.

През изминалия уикенд ПСЖ се наложи с 4:0 срещу Бастия и спечели Купата на лигата във Франция. Така парижани спечелиха първия от възможните четири трофея за сезона. Кавани и Ибрахимович вкараха по два гола в срещата. В последните 10 двубоя парижани са загубили едва веднъж и имат две равенства, като едното от тях дойде на "Стамфорд Бридж", когато французите отстраниха Челси на осминафинала на Шампионска лига.

Барселона не успя да победи Севиля в изминалия кръг на Примера Дивисион. Каталунците поведоха с 2:0 с голове на Лионел Меси и Неймар, но андалусците успяха да изравнят. По този начин разликата с втория в първенството Реал (Мадрид) е две точки. Барса спечели 9 от последните 10 мача за всички турнири и определено момчетата на Луис Енрике се намират във впечатляваща форма. Наставникът няма да може да разчита на Даниел Алвеш, който ще пропусне двубоя заради натрупани жълти картони.