Ще помогне ли новото дуо САС на Ливърпул за Топ 4

Ливърпул победи Уест Хям с 2:0 в мач от 23-я кръг на английската Висша лига и се доближи до мечтаната зона – Топ 4.

В отбора се завърна Даниел Стъридж, който лекуваше няколко контузии от август месец насам, но му отне едва 12 минути, за да се разпише в мача срещу „чуковете”.

Феновете на мърсисайдци полудяха при гола на нападателя и по-точно след като видяха танца, с който той отпразнува попаденията си. По този начин привържениците на Ливърпул показаха колко много им е липсвал Стъридж в трудните периоди за клуба.

Докато 25-годишния англичанин загряваше край тъч линията, той бе бурно аплодиран на всеки спринт, който правеше, а когато се появи на терена, той получи овации, които са типични за гол в 90-тата минута – не за смяна.

Привържениците на „червените” помнят прекрасния сезон на отбора през миналата година, когато Стъридж и Суарес „създадоха” дуото САС, но през лятото уругваеца премина в Барселона и дуета се разпадна. След снощния мач феновете видяха чудесно партньорство между нападателя и младокът Стърлинг.

От началото на сезона Ливърпул има сериозни проблеми в атака, но след само 12 минути Стъридж ги реши, като реализира толкова попадения, колкото имат  Марио Балотели и Фабио Борини общо във Висшата лига.

Новото дуо САС бе похвалено от мениджъра Брендън Роджърс след победата над коравия ти на Уест Хям.

„Стъридж и Стърлинг са играчи от най-висока класа и показаха чудесен синхрон днес”, заяви северноирландецът.

Сезонът започна по ужасяващ начин за мърсисайдци, но сега те са в прекрасна серия и се намират само на пет точки от Манчестър Юнайтед, който е трети в класирането.