Ще има ли сили "старата госпожа" за обрат срещу баварската машина?

Тази вечер предстои вторият епизод от четвъртфиналния сблъсък между колосите Байерн Мюнхен и Ювентус. Големият въпрос е ще има ли сили "старата госпожа" да стигне до обрат след неблагоприятния резултат в първия мач на "Алианц Арена".

Баварците отиват в Торино със самочувствието на шампион на Германия, след като спечелиха Сребърната салатиера с рекордна преднина, шест кръга преди края на сезон в Бундеслигата.

Отделно от това, ако се гледа резултата, възпитаниците на Юп Хайнкес са с едни гърди пред Юве, след като си осигуриха комфортна преднина от два чисти гола (2:0) преди реванша.

От друга страна в Мюнхен едва ли са забравили осминафиналния си сблъсъск с Арсенал, когато също имаха два гола преднина преди реванша (макар и не чисти - 3:1) и трябваше да треперят до последно за класирането си и то на своя "Алианц Арена" след срамна загуба с 0:3.

За Ювентус нещата са ясни. "Бианконерите" ще нападат от първата минута и ще търсят така нужните им голове в опит да се класират на първия си полуфинал в Шампионската лига от 10 години насам.

Поражението в Германия бе първо за клуба в 18 мача в Европа, а ако се погледне сухата статистика, Юве знае как да отстранява немски отбори на тази фаза от надпреварата. Италианският гранд не познава вкуса на поражението във всичките си 5 досегашни срещи с германци на четвъртфиналите в ШЛ. Факт обаче е, че Юве никога не е играл с Байерн на елиминации.

Баварската машина прегазва всичко по пътя си през този сезон

Двата отбора имат шест мача един срещу друг, но винаги досега се се срещали само в груповата фаза на турнира. Последният мач между Юве и Байерн отново е в Торино, когато през 2009 г. баварците постигат категоричен успех с 4:1, като това е и последната домакинска загуба на "бианконерите" в Шампионската лига.

Италианският шампион е много близо до защита на титлата си, след като води с 9 точки в класирането, и със сигурност Юве ще хвърли всички сили в реванша с Байерн в опит да добави още стойност на великолепния си сезон.

Антонио Конте е изправен пред известни кадрови проблеми, като най-много на домакините в този мач ще липсват наказаните Щефан Лихщайнер и Артуро Видал. Наставникът на "старата госпожа" няма да може да разчита и на контузените нападатели Себастиан Джовинко и Никола Анелка.

Ювентус ще трябва да търси голове, ако не иска да напусне турнира безславно

При това положение, се очаква Конте да заложи на Куалярела и Вучинич в атака, а на мястото на Видал по всяка вероятност ще видим младият Пол Погба. Джанлуиджи Буфон изкара грип и не игра през уикенда, но едва ли Конте ще си позволи да се лиши от услугите му за този толкова важен мач.

Юп Хайнкес няма абсолютно никакви кадрови проблеми, с изключение на контузения Тони Кроос, но липсата му едва ли много ще се усети, защото на неговата позиция ще играе Ариен Робен. В състава след изтърпяно наказание се завръща испанската перла Хави Мартинес.

Вероятни състави:

Ювентус: Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини, Падоин, Погба, Пирло, Маркизио, Асамоа, Куалярела, Вучинич

Байерн Мюнхен: Нойер, Алаба, Данте, Ван Бутилен, Лам, Швайнщайгер, Мартинес, Рибери, Мюлер, Робен, Манджукич