Шави: Реал остана в борбата заради късмета си през сезона

галерия:

снимка: ройтерс

Полузащитникът на Барселона Шави смята, че главният конкурент на „каталунците" в Примера Дивисион Реал Мадрид е извадил късмет в редица от мачовете си през кампанията, който го е задържал в борбата за трофея до последния ден на сезона.

 

„Ако трябва да сме честни, Мадрид спечели много от мачовете си с доза късмет. Срамно е, че не сме си осигурили титлата, въпреки че имаме 96 точки в актива си.За Реал пък е притеснително, че е събрал 95, а не е на върха", анализира кампанията Шави, който разкри, че е пристъпил лекарските забрани при появата си на терена срещу Севиля миналата седмица.

 

„Специалистите ми казаха да почивам 10-15 дни, но аз не чувствах болки и реших да играя. Обадих се на лекарите в Испанската федерация и ги успокоих за състоянието си. Изборът бе мой, не мисля, че рискувах", добави той.