Шарапова тръшната от Иванович в Рим

Приятелката на Григор Димитров - Мария Шарапова - няма да запише успех в трети пореден турнир, след като изненадващо отпадна още във втория кръг на Мастърс-а в Рим. Ана Иванович елиминира поставената под номер 8 рускиня с 6:1, 6:4 и се класира на четвъртфиналите, където ще срещне 13-ата в схемата Карла Суарес Наваро.

Самата Наваро стигна до третия кръг без да играе, тъй като Симона Халеп – победителка от Турнира на шампионките в София миналата година – се отказа от участие в италианската столица поради контузия.

Иванович постигна третата си победа над Шарапова в 10-ия мач помежду им и взе частичен реванш за поражението от Маша на финала в Щутгарт в края на април. Сръбкинята, под номер 11 в основната турнирна схема, започна мача отлично и даде на опонентката си само един гейм в първия сет, който продължи 30 минути.

4086220

На старта на втория сет Иванович направи пробив и поведе с 1:0, но от своя страна Шарапова направи същото и изравни. В един момент Шарапова водеше с 3:2, но явно силите й стигнаха дотук и Ана Иванович спечели втория гейм с 6:4, а с това и срещата.

Така отпадна възможността Шарапова да мери сили със световната номер 1 Серина Уилямс на полуфиналите. Евентуален такъв мач бе дългоочакван от феновете, с оглед на факта, че двете бяха водачки в двете половини на схемата на турнира.