Шарапова спечели финала в Рим

Рускинята Мария Шарапова спечели турнира по тенис за жени в Рим с награден фонд 2,95 милиона евро, след като на финала се наложи над китайката Ли На с 4:6, 6:4, 7:6 (7:5).

Мачът беше много драматичен, а заради проливен дъжд беше прекратен при резултат 6:6 в третия сет. Шарапова, поставена под номер 2 в основната схема, успя да преодолее дъжда, мокрия корт и викащите футболни фенове отвън, и взе втора поредна титла на Рим Мастърс.

Така мачът приключи пет часа, след като беше дадено официално неговото начало. За нея това е 26-а титла в кариерата, а чистото игрово време във финала беше два часа и половина.

Двете си размениха по един сет и преди тайбрека в третата част съдията прекрати двубоя. Китайката спечели първия сет с 6:4 и поведе с 4:0 във втория.

След това Мария Шарапова, която е шампионка от миналата година, спечели осем поредни гейма. Тя поведе с 2:0 в решителния трети сет, а след това и с 4:1.

На Ли обаче взе следващите четири поредни гейма и поведе с 5:4. При 6:6 и след 2:44 часа игра срещата беше прекъсната заради дъжд.

В тайбрека Шарапова поведе с 3:0, но допусна китайката да изравни за 5:5. След това обаче рускинята запази нервите си и триумфира за втора поредна година в последния турнир преди старта на Откритото първенство на Франция.