Шарапова ще участва на турнира в Бирмингам

галерия:

снимка: АП

Бившата номер 1 в света Мария Шарапова сподели, че ще вземе участие в турнира на трева в Бирмингам AEGON Classic, който се явява като генерална репетиция за "Уимбълдън".

 

Рускинята има две титли от тази надпревара - през 2004 и 2005 година, а в първия случай в последствие триумфира и на "Уимбълдън".

 

"Трябва да направя добра подготовка на трева. Този период от годината е изключително важен за мен. Никога не съм криела симпатиите си към "Уимбълдън" и колко важен за мен е този турнир", сподели Шарапова.

 

В момента сексапилната рускиня заема 13-а позиция в света. От началото на сезона Маша грабна една титла - на турнира в Мемфис миналия месец. Шарапова обаче разочарова с представянето си на Индиън Уелс, където напусна борбата още в III кръг.