Шарапова с втора поредна победа без загубен гейм

Руската тенисистка Мария Шарапова постигна нова страхотна победа във втория кръг на Australian Open.

Чаровната рускиня отново не загуби нито един гейм и победи с 6:0, 6:0 японката Мисаки Дой. Това е втора поредна победа за Шарапова без загубен гейм.

По-този начин Шарапова показа, че се намира в страхотна форма и слуховете за връзка с Григор Димитров не й влияят.

Мария Шарапова може да има много интересен съперник в следващия кръг. Рускинята ще играе с победителката от срещата между Винъс Уилямс и Ализе Корне (Франция).

Най-голямата изненада от днешния ден бе отпадането на австралийката Саманта Стоусър, която отстъпи на китайката Цзе Чжън 4:6, 6:1, 5:7. Фаворитката на домакините се прости с надеждите за добро представяне.

Бившата номер 1 в света Йелена Янкович (Сърбия) успя да обърне Мария Жоао Кьолер (Португалия) с 2:6, 7:6(5), 6:2.

Номер 4 в схемата Агниешка Радванска победи с 6:3, 6:3 румънката Ирина-Камелия Бегу и записа 11-та поредна победа за 2013 година.

Поставените под номер №5 и №6, съответно Анжелик Кербер (Германия) и На Ли (Китай) се справиха със своите съпернички и също се класираха за финала.

Ромина Опрадни, която елиминира Пиронкова в първия кръг загуби от Юлия Гьоргер след 3:6, 2:6.