Шарапова с трета победа на US Open

Поставената под номер 2 в основната схема Симона Халеп отпадна в третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Халеп отстъпи пред Миряна Лучич-Барони (Хърватия) с 6:7(6), 2:6 за 94 минути. 32-годишната хърватка, която е номер 212 в световната ранглиста, направи пет пробива в мача и записа 31 печеливши удара.

Финалистката от "Ролан Гарос" Халеп, която има две титли този сезон, никога не е преминавала четвърти кръг на турнира от Големия Шлем в САЩ. За последно тя загуби от тенисистка извън топ 100 през лятото на миналата година.

Петата поставена Мария Шарапова се наложи над германката Забине Лисицки с 6:2, 6:4 за 1:41 час. Мачът завърши след полунощ местно време. Шарапова реализира шест от десетте точки за пробив и допусна 24 непредизвикани грешки срещу 32 на Лисицки.

В следващия кръг рускинята ще играе с номер 10 Каролине Возняцки, която отстрани Андреа Петкович с 6:3, 6:2. Швейцарската тинейджърка спечели двубоя си срещу шестата поставена Ангелик Кербер с 6:1, 7:5.

В третия кръг Бенчич среща Йелена Янкович от Сърбия.

Италианката Сара Ерани победи двукратната шампионка Винъс Уилямс с 6:0, 0:6, 7:6(5) след 2:01 часа игра. 34-годишната американка сервираше за мача при 5:4 в третия сет, но допусна пробив, а след това загуби и тайбрека с 5:7 точки.