Шарапова с първи турнир на сингъл за 2009

Бившата номер 1 в световния женски тенис - Мария Шарапова (Русия), ще участва в първия си турнир на сингъл за календарната 2009 г., след година отсъствие поради лечение на контузеното си рамо. В последно време рускинята се състезаваше единствено на двойки.


Красивата тенисистка ще вземе участие на започващия тази седмица турнир във Варшава, редом с Каролин Вознячки (Дания) и Йелена Докич (Австралия).


Шарапова започва участието си срещу италианката Татяна Гарбин, а при успех във втория кръг ще се изправи срещу поставената под номер 1 Вознячки.