Шарапова пречупи Лисицки и продължава напред в Мелбърн

Бившата номер 1 в света Мария Шарапова (Русия) се класира за четвъртфиналите на Australian Open, след като надделя над Сабине Лисицки (Германия) в трисетова битка с 3:6, 6:2, 6:3 за 2 часа и 15 минути игра.

Срещата започна чудесно за Шарапова, която набързо поведе с 3:0, но след това настъпи необясним срив в играта й, позволил на Лисицки да спечели следващите шест гейма, а с това и първият сет.

Във втората част рускинята успя да спре серията на Лисицки, а след това постепенно започна да налага своя стил на игра, като противничката й вече не можеше да намери противодействие срещу мощните удари на Маша. В крайна сметка Шарапова даде само два гейма на германката, за да затвори частта с 6:2, изравнявайки резултата в сетовете.

Третият решителен сет започна много оспорвано, като двете тенисистки си размениха по няколко гейма, преди Шарапова да стигне до пробив за 5:3, след което рускинята взе подаването си, постигайки пълен обрат в мача.

На четвъртфиналите Шарапова ще играе със сънародничката си Екатерина Макарова, която по-рано днес отстрани Серина Уилямс след победа с 6:2, 6:3.