Шарапова на 1/4-финал след нова наказателна акция в Мелбърн

Мария Шарапова се класира за четвъртфиналите на Australian Open, след като даде само един гейм на белгийката Кирстен Флипкенс, разгромявайки я с 6:1, 6:0.

Така Маша продължава напред в надпреварата, като до момента е загубила едва пет гейма в първите си четири мача, показател, с който рускинята подобри рекорда на Щефи Граф за най-ефективно класиране на четвъртфинал в турнир от Големия шлем.

Досега легендарната германка държеше най-доброто постижение с 8 загубени гейма, поставено през 1989 г. отново в Мелбърн.

Освен това, след победата си над Винъс Уилямс в предишния кръг, Шарапова вече държи и рекорда за най-много спечелени поредни геймове - 28 в надпревара от Шлема.

За място на полуфиналите Мария Шарапова ще спори със сънародничката си Екатерина Макарова, която отстрани номер 5 в света Анжелик Кербер след победа със 7:5, 6:4.

Напред продължава и китайната На Ли, която елиминира Юлия Гьоргес след успех със 7:6(6), 6:1, а на четвъртфиналите ще има за съперничка победителката от двубоя между Агнешка Радванска и Ана Иванович.