Шарапова на 1/4-финал след колеблива игра

Бившата №1 в света Мария Шарапова се класира за 1/4-финалите в Маями, макар и губейки първия сет срещу белгийката Кирстен Флипкенс.

Рускинята се наложи с 3-6 6-4 6-1 и продължи напред, въпреки по-бавното си начало в двубоя.

През първата част Флипкенс дори успя да дръпне с 4-0 гейма в своя полза, за което "спомогнаха" и двойните грешки от ракетата на Шарапова. До края на частта белгийката не сбърка и поведе в сетовете.

Това обаче посъбуди Маша, която постепенно започна да намира играта си. Този път рускинята поведе с 4-0 в своя полза, а до края също задаржа аванса си и изравни общия резултат в сетовете.

Третата част премина под категоричната диктовка на Шарапова, която се саморазправи със своята съперничка, давайки й един-единствен гейм до края на мача.

Съперничка на Мария Шарапова в спор за 1/2-финалите ще бъде победителката от мача между Ана Иванович и Петра Квитова, които играят по-късно днес.