Шампионът Вавринка загуби сет, но стигна 1/4-финалите в Австралия

Защитаващият титлата си от миналата година Стан Вавринка се класира на четвъртфиналите в Откритото първенство на Австралия по тенис, въпреки че за първи път в тазгодишното издание на турнира загуби сет, но все пак елиминира Гийермо Гарсия-Лопес (Испания).

Четвъртият в световната ранглиста швейцарец се справи със 7:6 (3), 6:4, 4:6, 7:6 (8), като демонстрира забележителни нерви и боен дух, защото в първия сет изоставаше с 0:5 точки в тайбрека, но успя да спечели.

Вавринка не за първи път има сериозни проблеми в двубой срещу Гарсия-Лопес, който миналия сезон елиминира именития си противник още в първия кръг на друг турнир от Големия шлем – Ролан Гарос.

Вавринка вече има девет поредни победи от началото на 2015-та година, след като той спечели надпреварата в Ченай непосредствено преди Australian Open. Следващият опонент на швейцареца е най-добрият азиатец сред мъжете – Кей Нишикори, който в три сета елиминира Давид Ферер с 6:3, 6:3, 6:3.

Вавринка наниза 15 аса, записа 70 печеливши удари, но и направи 61 непредизвикани грешки. "Битката беше много тежка. Водих с два сета и пробив, но не успях да спечеля лесно. Важното е, че продължавам. Борех се за всяка точка в тайбрека на четвъртата част и в крайна сметка успях", каза швейцарецът след мача.