Шампионът в Стокхолм спря устрема на Григор Димитров

Григор Димитров продължава да губи точки през 2015 година, след като отпадна едва на четвъртфинал от миналогодишния победител в тенис турнира в Стокхолм Томаш Бердих с 5:7, 4:6.

Срещата бе повторение на финала от 2014 година, но този път чехът се наложи над Гришо в четвъртфинален дуел, което означава, че Димитров за пореден път се представи по-слабо в надпревара от календара на АТР спрямо миналия сезон.

Двамата тенисисти изиграха изключително равностоен първи сет. При 5-5 и сервис за българина, Бердих успя да пробие и да поведе в резултата.

В последвалия гейм, въпреки че успя да спаси един сет бол, Димитров в крайна сметка загуби първата част след 5-7. Сценарият се повтори и във втория сет.

Въпреки че пред българския тенисист се откриха няколко възможности да пробие своя съперник, той не се възползва от тях.

Вместо това световният номер 5 успя да спечели подаването на българина в най-подходящия момент и да поведе с 5-4, след което да затвори и мача на свой сервис за крайното 6-4.

Така Бердих поведе с 4:3 победи на Димитров и ще срещне Маркос Багдатис или Жил Мюлер на полуфиналите.