Шампионът се върна на победния път

Шампионът Монпелие победи с 2:0 Сошо в среща от 22-ия кръг на футболното първенство на Франция. Попаденията за домакините реализираха Емануел Ерера и Джон Утака през първото полувреме.

След успеха Монпелие, който прекъсна серията си от три поредни поражения във всички турнири, се изкачи на седмо място в класирането с 32 точки.Лидер е Олимпик Лион с 45 точки.

Тулуза остава в средата на таблицата, след като завърши 1:1 с Реймс. Френският полузащитник Етиен Капу откри за гостите в 56-та минута, но домакините от Реймс изравниха с попадение на Гжегож Кричовяк.

Новото попълнение на Аячо Денис Олиех се разписа през първите 45 минути при равенството на тима 1:1 като гост на Евиан Тонон Гаяр. За домакините точен бе защитникът Даниел Вас в 53-та минута.

Троа постигна едва трета победа за сезона след 2:1 срещу гостуващия Брест, но остава на предпоследно място в класирането. Халфът Фабиан Камус вкара четвъртия си гол в последните три мача, извеждайки Троа напред в резултата. Стефан Дарбион направи 2:0 преди Еден Бен Васат да върне един гол за Брест. Последният в класирането Нанси се наложи над Лориен с 2:1. Себастиан Пюгрение донесе успеха на тима с гол в 71-та минута.