Шампионът с втора загуба в Евролигата

Защитаващият титлата си тим на Олимпиакос (Гърция) допусна загуба във втория кръг на група "С" на Евролигата по баскетбол.

Гръцкият отбор отстъпи при гостуването на Анадолу Ефес (Турция) със 72:98 точки. За победители с 25 точки завърши Джордън Фармър, а за Олимпиакос се отличи Василис Спанулис с 14 точки.

В друга среща от същата група Жалгирис (Литва) победи като гост Каха Лаборал (Испания) със 77:71 точки. За гостите американецът с български паспорт Ибрахим Джабер игра шест минути и завърши с 1 борба и 1 асистенция, информира БТА.

В най-драматичния мач Химки (Русия) се наложи у дома над Реал (Мадрид) с 86:85 точки в група "А". Реал навакса пасив от 18 точки в четвъртата част, но Руди Фернандес не успя при последния си стрелба да донесе победата на испанския отбор.

В други срещу от турнира Загреб (Хърватия) загуби от гостуващия Армани Милано (Италия) със 71:83 точки, а Любляна (Словения) отстъпи пред Фенербахче (Турция) със 75:81 точки.