Шампионът от редовния сезон се прости с мечтите за Купа Стенли

снимка: reuters.com

Отборът на Анахайм Дъкс поднесе първата голяма изненада в плейофите на Националната хокейна лига. В среща номер 6 от серията, "патетата" надиграха Сан Хосе Шаркс с 4:1 и по този начин отстраниха шампиона в редовния сезон от борбата за Купа Стенли.

 

В мача между отборите, завършили на първо и на осмо място в Западната конференция, домакините от Анахайм бяха пълни господари на леда и заслужено се поздравиха с успеха. Тему Селане, Кори Пери, Райън Гетцлаф и Франсоа Бюшемин бяха точни за победителите, а Милан Михалек реализира единствената шайба за Сан Хосе.

 

По този начин Дъкс затвориха серията с 4:2 победи и вече очакват с нетърпение двубоите с Детройт Дер Уингс в полуфиналите на конференцията.