Шампионът на Узбекистан пребори Локо (Сф)

Локомотив /София/ загуби с минималното 0:1 от петкратния шампиона на Узбекистан и настоящ шампион Буньодкор в контролна среща по футбол, играна по време на подготвителния зимен лагер на двата отбора в турския курорт Анталия.

Единственият гол в мача падна в средата на второто полувреме, когато след поредното изпълнение на ъглов удар Вохид Шодиев с глава изпрати топката в мрежата на българския отбор - 1:0 за Буньодкор.

През първото полувреме на терена доминираха футболистите от Узбекистан, които обаче търсеха главно далечни центрирания към 196-сантиметровия си нападател Олександър Пишур, пазен от Александър Бранеков, който имаше отлични прояви, въпреки че получи жълт картон.

Локомотив /София/ на два пъти бе близко до отбелязване на гол от идентични положения. В 6-та минута бразилецът с български паспорт Маркиньос стреля опасно от фаул, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 80-та минута Маркиньос отново изпълни отлично фаул, но вратарят на шампиона на Узбекистан бе на висота и спаси.

Белгиецът Раул, който е на проби в Локомотив, получи контузия в края на мача.