Шампионът на Бразилия все по-близо до изпадане

Шампионът на Бразилия за миналия сезон Флуминензе завърши наравно у дома 2:2 с Атлетико Минейро и остава в зоната на изпадащите кръг преди края на бразилското първенство.

Флуминензе е на прага да стане първият шампион на страната, който изпада от елита в следващия сезон след спечелване на титлата.

Флу е на 18-о място с 43 точки и се нуждае от задължителна победа в последния кръг, както и от добро стечение на останалите мачове, за да запази мястото си в елита.

Друг от традиционно силните отбори в Бразилия - Васко да Гама, спечели своя мач срещу Наутико с 2:0 и има точка повече от Флуминензе. Васко обаче също е в зоната на изпадащите и каквото и да се случи в последния кръг - един измежду Флуминензе и Васко да Гама ще напусне елита.

Мачовете в Бразилия през уикенда отново бяха белязани от протест на футболистите срещу условията за играчите в бразилския футбол. Играчите седнаха на терена и стиснаха ръцете си в началото на всички мачове от кръга, с което изразиха протеста си срещу ръководството на Бразилската футболна конфедерация.

Играчите дори заплашиха да бойкотират мачовете в знак на солидарност с играчите на Наутико, които не бяха взимали заплати, но в петък бе постигнато споразумение и мачовете се играха.

Шест отбора са застрашени от изпадане и интригата в последния кръг ще бъде основно на дъното на таблицата. Това са Флуминензе Васко да Гама, Коритиба, Крисиума, Интернасионал и Португеза.Наутико и Понте Прета вече изпаднаха.

Най-тежко е положението на Флуминензе, който единствен от застрашените от изпадане загуби своя мач този уикенд. Флу бе близо до победата, но Атлетико стигна до точката след изравнителен гол за 2:2 на Алешандро в 83-а минута.

Васко да Гама, който вече игра във втора дивизия през 2009 година, запази шансове за оставане след победа над последния Наутико с 2:0. Едмилсон откри в 7-а минута, а Бернардо вкара втори гол за Васко две минути преди края на препълнения "Маракана".

Осигурилият си преди няколко кръга титлата отбор на Крузейро официално вдигна трофея пред своите фенове. На стадион Минейрао Крузейро загуби с 1:2 от Баиа, но това не помрачи настроението сред фенове и играчи, които заедно отпразнуваха титлата.

Местните медии съобщават, че няколко десетки фенове са били арестувани заради безредици около стадиона в Бело Оризонте.

Коритиба - Ботафого 2:1
Крисиума - Сао Пауло 1:0
Крузейро - Баиа 1:2
Гремио - Гояш 1:0
Понте Прета - Португеза 0:2
Сантос - Атлетико Паранензе 2:1
Васко да Гама - Наутико 2:0
Витория - Фламенго 4:2