Шампионът Монпелие не можа да победи и във 2-ия кръг

Шампионът на Франция Монпелие не можа да постигне победа в Лига 1 и във втория кръг от новия сезон, като този път загуби с 2:1 при гостуването си на Лориен.

Ерера изведе първенците от миналата година напред в резултата в 37-ата минута, но по инфарктен начин изпуснаха 3-те точки. В 90-ата минута Траоре изравни в полза на домакините, а 60 секунди по-късно Алиадиер донесе изненадващия успех на Лориен.

В други мачове от кръга Лион постигна впечатляващ успех с 4:1 над Троа, въпреки че инкасира гол в 47-ата минута, дело на Баебек. В 51-ата Батефимби Гомис изравни, а Мишел Бащош осъществи пълен обрат в 65-ата.

В 68-ата гостите останаха с десетима души на терена след изгонването на Фусурие, с което се изчерпаха съпротивителните им сили. В 89-ат аминута Лисандро Лопес бе точен за 3:1, а в последната Гомис реализира втория си гол в мача за крайното 4:1.

Бастиа победи трудно Реймс с 2:1 в друг мач с обрат в резултата и изгонени футболисти. Гостите доиграха двубоя с деветима души, а иначе поведоха в 6-ата минута чрез Фуверге. Вебер бе изгонен в 59-ата, защото направи дузпа, реализирана за 1:1 от Модесте. Такалфред получи нов червен картон за Реймс в 82-ата минута и Илан донесе пълния успех на домакините в 90-ата.

В по-малко драматичен двубой Тулуза надигра с 2:1 Сен-Етиен, а Валансиен и Ница не си отбелязаха голове. Също с гол в 90-ата минута обаче Брест спечели срещу Евиан Тонон Гайляр с 1:0.

Утре ПСЖ гостува на Аячо в 22:00 часа българско време, а другите срещи са Бордо - Рен и Марсилия - Сошо.