Шампионът Коринтианс с четвърта загуба в 5 мача

Защитаващият титлата си отбор на Коринтианс продължава слабото си представяне в първенството на Бразилия. В среща от петия кръг Коринтианс загуби с 0:1 от новака Понте Прета и остава на последно място в класирането с четири загуби.

Понте Прета спечели с гол на Андре Луис в 41-та минута. Отборът на Коринтианс игра без титулярите си, който получиха почивка преди мача-реванш от полуфиналите на турнира за Копа Либертадорес, информира БТА. Бразилският тим победи с 1:0 Сантос в първия мач миналата седмица. Нито един футболист, който игра срещу Сантос, не се появи на терена в мача срещу Понте Прета.

Вицешампионът Васко Да Гама води в класирането с 13 точки, след като завърши 1:1 с Палмейрас и няма загуба до момента. Бившият полузащитник на Олимпик Лион Жуниньо донесе точката на Васко да Гама след гол от пряк свободен удар осем минути преди края на двубоя.

С гол на аржентинеца Дарио Ботинели от дузпа в 87-та минута Фламенго победи с 1:0 Сантос. Сао Пауло се наложи с 1:0 над Атлетико Минейро, където играе Роналдиньо. Бившият бразилски нападател Луиш Фабиано реализира единственото попадение в мача в 41-та минута, а в 87-та получи червен картон заради спор с главния съдия.

Интернасионал - Ботафого - 1:2

В класирането води Васко да Гама с 13 точки, пред Крузейро с 11, Атлетико Минейро с 10, Ботафого с 9, Гремио с 9, Сао Пауло с 9 точки и други.