Шампионът Григор Димитров започва защитата на титлата си в Стокхолм

Днес най-добрият български тенисист Григор Димитров започва защитата на титлата си на турнира от сериите "ATP 250" в Стокхолм.

23-годишният хасковлия е поставен под номер 2 в основната схема на "If Stockholm Open" и започва участието си директно от втория кръг с двубой срещу руснака Теймураз Габашвили.

Мачът е четвърти в програмата на Централния корт и ще започне не преди 19:30 часа българско време. Срещата ще може да се гледа в ефира нa bTV Action, както и да се следи с традиционния коментар гейм по гейм в Sporta.bg.

Това ще бъде втора среща между Григор Димитров и руснака, като първият им мач бе на турнира в Хюстън през 2011 г., когато Габашвили се наложи в два сета (7-6(4) 6-3).

Както личи и от името му, 28-годишният Габашвили е с грузински корени, но е избрал да защитава цветовете на Русия. В момента той заема 59-то място в ранглистата на ATP, а рекордното му класиране е №52, постигнато през настоящия сезон.

Ако оправдае предварителните очаквания и вземе реванш от съперника си, то на четвъртфиналите 23-годишният хасковлия ще срещне някой измежду Жереми Шарди, Джак Сок, Андрей Голубьов и представителя на домакините Елиас Имер.

Григор има да защитава 250 точки от миналата година и ако успее отново да триумфира в Стокхолм, то той няма да ги прибави към актива си световната ранглиста.

Залогът обаче не никак малък за нашето момче, ако иска да запази шансовете си за участие в заключителнич турнир на ATP в Лондон.

Водач в схемата е Томаш Бердих, а сред останалите поставени личат имената на Кевин Андерсън (№2) Александър Долгополов (4), Жереми Шарди (6) и Фернандо Вердаско (7).

Вчера Григор Димитров започна с победа участието си в турнира на двойки в Стокхолм, след като с френския си партньор Пиер-Юг Ербер хвърлиха бомбата, елиминирайки водачите в схемата Жан-Жулиен Роже и Хориа Текау след 7-5 4-6 [12-10] в изключително драматичен и оспорван мач.