Шампионско начало на плейофите за Голдън Стейт

Отборът на Голдън Стейт Уориърс записа изразителна победа срещу Хюстън Рокетс в стартовия си мач от първи кръг на плейофите в НБА. "Воините" решиха спора още в първата половина, след като поведоха с 27 точки разлика.

Те напълно неутрализираха звездата на "ракетите" Джеймс Хардън, който реализира само 4 точки в първите две части.

Стеф Къри с 24 точки стана най-резултатен за домакините, като при това игра само три минути през втората част заради травма в глезена. С дабъл-дабъл за "воините" се отличи Дреймънд Грийн (12 точки и 10 борби).

Действащите шампиони играят у дома в Оукланд и във втория мач в понеделник. Оклахома Сити Тъндър пък разби гостуващия Далас Маверикс с 38 точки разлика - 108:70. Домакините спечелиха първата част с 26:11, след което увеличаваха преднината си и доиграха спокойно срещата. Ръсел Уестбрук вкара 24 точки за Оклахома, а ветеранът Дирк Новицки отбеляза 18 пункта за гостите.

Атланта Хоукс се наложи на свой терен над Бостън Селтикс със 102:101. "Ястребите" тръгнаха мощно в мача - имаха 17 точки повече на почивката, но гостите не смятаха да се предават и дори имаха шанс за победа в края на мача.