Шампионска лига: Реал Мадрид с победа като гост на европейския и световен клубен шампион Челси

снимка: @RealMadrid

Отборът на Реал (Мадрид) постигна победа с 3:1 като гост на европейския и световен клубен шампион Челси в първи двубой между двата тима от четвъртфиналите на Шампионската лига.

"Белите" поведоха в 21-ата минута след скоростна контраатака. Карим Бензема изведе Винисиус отляво в наказателното поле на "сините", бразилецът центрира към точката за изпълнение на дузпа, където връхлитащият Бензема засече с глава и прати топката точно под горната греда на вратаря Едруар Менди за 1:0.

Попадението шокира съставът на Томас Тухел, който допусна инкасира втори гол само три минути по-късно, когато Лука Модрид центрира отдясно в пеналтерията на Челси и отново Карим Бензема стреля с глава, пращайки топката в далечния долен ляв ъгъл на стража Менди за 2:0.

Домакините намалиха изоставането си в 40-ата минута. След многоходова акция топката попадна на краката на Жоржиньо, който центрира меко в наказателното поле на Кралският клуб, а Кай Хавертц изпревари Карвахал и с глава се разписа в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Тибо Куртоа, макар белгийският страж на Реал да докосна топката. В първата минута след началото на второто полувреме Кралският клуб реализира и трето попадение в срещата.

След изчистена топка в половината на Челси, напусналият наказателното си поле вратар Едуар Менди овладя топката около центъра на игрището, но сбърка при подаването си към Антонио Рудигер, а от това се възползва Карим Бензема, който отне и с далечен изстрел се разписа, оформайки своя хеттрик.

Реваншът е следващата седмица във вторник, 12 април, от 22 часа българско време на стадион "Сантиаго Бернабеу" в испанската столица Мадрид./БНТ