Шампионска лига: Партизан срази Стяуа, но Божинов се изложи (ВИДЕО)

Сръбският гранд Партизан постигна великолепен успех с 4:2 над румънския Стяуа в балканското дерби от Шампионска лига и се класира за плейофите, осигурявайки си поне участие в груповата фаза на Лига Европа.

Българският нападател Валери Божинов обаче не можа да спомогне за позитивната развръзка в полза на новия си клуб, след като изпусна дузпа в 50-ата минута. Другият роден играч в състава на „гробарите“ Иван Бандаловски не бе в групата поради контузия.

Първият мач в Букурещ завърши 1:1 и така с общ резултат 5:3 Партизан продължи напред към последната фаза на квалификациите в Шампионска лига.

4146133

Божинов реализира гол от дузпа във втория кръг на сръбското първенство при разгрома с 6:0 над Ягодина, но в 50-ата минута на дербито срещу Стяуа не успя да се разпише от бялата точка и за момент компрометира шансовете на „гробарите“ да стигнат до крайния успех.

Бабович бе дал ранен аванс на Партизан в 8-ата минута, откривайки резултата, но до края на полувремето Стяуа осъществи обрат до 1:2 с попадения на Миниру в 11-ата и Хамрун в 33-ата.

4146134

В 48-ата Варела бе изгонен директно и румънците останаха с човек по-малко на терена, но Божинов не можа да стане част от пътя на Партизан към триумфа с пропуска си от отсъдената дузпа.

Йевтович в 60-ата, Живкович в 70-ата и Тружич в 91-ата обаче се погрижиха Партизан да се възползва максимално от численото си предимство през почти цялото второ полувреме и да елиминира Стяуа, за да намери място в плейофната фаза на квалификациите в Шампионска лига.