Резултати в Шампионска лига: Триумф за българите (ВИДЕО)

снимка: partizan.rs

Въпреки че още във втория квалификационен кръг родният първенец Лудогорец отпадна сензационно и безславно от Шампионска лига, отборите с българско присъствие постигнаха изключително драматични победи и се класираха за плейофите на най-силния и престижен клубен турнир.

Воденият от Станимир Стоилов Астана спечели с 4:3 домакинството си на ХИК (Хелзинки), въпреки че изоставаше в резултата през първото полувреме и игра повече от 20 минути с човек по-малко, но стигна до скъпоценния четвърти гол в добавеното време на двубоя.

Валери Божинов изпусна дузпа, но Партизан осъществи обрат след почивката и срази Стяуа с 4:2 в балканското дерби от тази фаза на турнира. Шкендербеу на Венцислав Христов спечели с 2:0 и реванша пред собствена публика срещу палача на Лудогорец Милсами.

ЦСКА (Москва) на Георги Миланов осъществи обрат от 1:2 до 3:2 след почивката срещу Спарта (Прага) и също си осигури участие в плейофите и по този начин минимум място в груповата фаза на Лига Европа.

Базел без контузения Иван Иванов победи с 1:0 Лех (Познан) в реванша и с общ резултат 4:1 по категоричен начин намери място в последната фаза на пресявките.

От останалите мачове в третия квалификационен кръг специално внимание заслужава убедителната победа на Шахтьор (Донецк) с 3:0 над турския Фенербахче, която прати украинците в следващата фаза след нулевото равенство в първия мач.

Ето всички резултати от реваншите в третия квалификационен кръг на Шампионска лига:

Астана – ХИК (Хелзинки) 4:3 (общ резултат 4:3) (подробности и видео вижте НА ТОЗИ ЛИНК)

Шкендербеу – Милсами 2:0 (общ резултат 4:0) (подробности и видео вижте НА ТОЗИ ЛИНК)

Спарта (Прага) – ЦСКА (Москва) 2:3 (общ резултат 4:5) (подробности и видео вижте НА ТОЗИ ЛИНК)

Партизан – Стяуа 4:2 (общ резултат 5:3) (подробности и видео вижте НА ТОЗИ ЛИНК)

Базел – Лех (Познан) 1:0 (общ резултат 4:1)

1-0 Birkir Bjarnason Goal - Basel v...by zidanekrisz

Карабах – Селтик 0:0 (общ резултат 0:1)

Qarabağ vs Celtic 0-0 All Goals & Highlights...by Pathmanathan_Cumanan

БАТЕ (Борисов) – Видеотон 1:0 (общ резултат 2:1)

BATE 1-0 Videoton ~ [Champions League...by Goals-Highlights

Брюж – Панатинайкос 3:0 (общ резултат 4:2)

Club Brugge vs Panathinaikos 3-0 All Goals...by Pewdiepie2011

Малмьо – Залцбург 3:0 (общ резултат 3:2)