Шампионката от Лондон напусна US Open

Шампионката на "Уимбълдън" Петра Квитова (Чехия) отпадна в третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Поставената под номер 3 Квитова загуби от сръбската квалификантка Александра Крунич с 4:6, 4:6 след 98 минути игра. 21-годишната Крунич се възползва от колебливата игра на съперничката си и записа най-значимата победа в кариерата си, като за първи път стигна до втората седмица на турнир от Големия шлем.

Квитова не успя да намери ритъма си на корта и допусна цели 34 непредизвикани грешки, с 20 повече от сръбкинята, което се оказа решаващо. Чехкинята стана петата тенисистка от топ 8 в схемата, която напуска рано надпреварата след румънката Симона Халеп (2), полякинята Агниешка Радванска (4), германката Ангелик Кербер (6) и сръбкинята Ана Иванович (8).

В спор за място на четвъртфиналите Крунич, която е студентка по икономика в родна Сърбия, очаква победителката от мача между Виктория Азаренка (Беларус) и Елена Веснина (Русия).

В друг мач от третия кръг номер 11 Флавия Пенета (Италия) разгроми участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Никол Гибс с 6:4, 6:0.