Шампионите от Испания официално на Евро 2012 след разгром над Лихтенщайн (видео)

снимка: Guliver/Getty Images

Европейският шампион Испания вече и официално ще защитава титлата си на предстоящия форум в Полша и Украйна през лятото на 2012, след като снощи възпитаниците на Висенте дел Боске си осигуриха класиране за надпреварата.

"Ла Фурия Роха" записа разгромен успех с 6:0 над аутсайдера Лихтенщайн и очаквано си гарантира първото място в своята квалификационна група I, разполагайки с пълен актив от 18 точки след 6 изиграни срещи. Втори е отборът на Чехия с 6 пункта по-малко, но вече без теоретични шансове да измести испанците от лидерската позиция.

По два гола за Испания срещу футболните джуджета от Лихтенщайн реализираха Алваро Негредо и Давид Вия, докато по един път се разписаха Шави Ернандес и Серхио Рамос. По този начин рекордьорът по брой голове с националната фланелка Давид Вия продължи и да увеличава актива си за Испания, разполагайки с вече 49 попадения за своята родина.

Малко или много изненадващо, гостите от Лихтенщайн запазиха мрежата си суха в разстояние на цели 33 минути. Отбраната им обаче рухна след две бързи попадения на Алваро Негредо, който се възползва от асистенции на Шави и Вия.

Самият Шави направи резултата класически само минутка преди почивката, отбелязвайки след точно изпълнен пряк свободен удар.

Три бяха головете във вратата на Лихтенщайн и след почивката, като първи Серхио Рамос увеличи на 4:0 след центриране статично положение, а до края на мача последваха и минутите на Давид Вия, който оформи крайното 6:0 с голове в 60' и 79'.

Любопитното е, че до края на квалификациите Испания до голяма степен може да определи кой ще бъде втория тим в групата, имайки предвид, че "фуриите" имат да изиграят мачове с Чехия и Шотландия - съставите, които ще се борят за тази позиция.