Шампионите на България по тенис ще премерят сили в петък и събота

галерия:

В петък и събота ТК "Левски" в София ще се превърне в арена на тениса за най-младите тенис състезатели на България.

 

Талантливи юноши и девойки от възрастовите групи до 12 г., до 14 г., до 16 г. и до 18 г. ще влязат в спор за изключително примамливи награди, осигурени от основния спонсор на турнира "Девин", генерален партньор на БФТ и съорганизатор на турнира. Всички осем победители ще получат финансиране за участие в състезание по избор в Европа или САЩ през следващата година.

 

Това е и причината интересът и желанието на младите тенис таланти да участват в първата по рода си надпревара да е толкова висок. Само няколко от получилите право на участие не се заявиха и по регламент техните места бяха заети от следващите по класация в съответната ранглиста.

 

В турнира своите тенис умения ще проверят всички държавни шампиони в своите възрастови групи - Калоян Вълчев (до 12 г.), Андрей Алауи (шампион до 14 г., но тук ще се състезава в категория до 16 г.), Вилиан Петров (до 16 г.), Стефан Трифонов (до 18 г.) и при девойките Виктория Бърдарова (до 12 г.), Вивиян Златанова (до 14 г.), Борислава Ботушарова (шампионка до 16 г., но на "Девин празник на спорта" участва в категория до 18 г.) и Александра Митровска (до 18 г.).

 

Мачовете ще започнат и в двата дни от 9.00. Последните двубои в петък - полуфинали в три от възрастовите групи, са предвидени да започнат не по-рано от 16.30. ч. Съботните срещи по план би трябвало да приключат по-рано от този час. Единствено неблагоприятните метеорологични условия биха могли да помрачат този празник на спорта в Борисовата градина. Евентуално изтегляне на някои от мачовете за по-късен час заради дъжда обаче не притеснява организаторите, които за този случай са предвидили осветление на кортовете.