Шалке удари Волфсбург и продължава да дебне лидерите

Шалке постигна комфортна победа с 3:0 над закъсалия Волфсбург и запази дистанцията от лидера Байерн и втория в класирането Айнтрахт.

Тимът от Гелзенкирхен спечели без особени проблеми на своя „Фелтинс Арина" с голове на Джеферсън Фарфан в 32-ата, Ибрахим Афелай в 46-ата и Роман Нойщадер в 57-ата минута.

Така „кралскосините" вече имат 14 точки и заемат трета позиция в класирането, изоставайки с 2 пункта от Айнтрахт и цели 7 от безкомпромисния лидер Байерн. Баварците спечелиха очаквано с 2:0 срещу Хофенхайм и нямат допусната грешка след изиграването на 7 кръга от Първа Бундеслига.

Волфсбург пък продължава само с 1 победа в германското първенство и се намира на предпоследно място с 5 точки. По-надолу в таблицата е само новака Гройтер Фюрт - с 4, след като допусна поражение с 0:1 от Хамбургер.

Волфсбург имаше позитивна статистика в последните 11 мача срещу Шалке, като беше губил само 2 от тях, но сега нямаше никакви аргументи срещу възпитаниците на Хууб Стевенс. Кризата в нападение на отбора на Фелкс Магат продължава, защото той още има само 2 отбелязани гола до момента през сезона.

Шалке демонстрира ефективност в мача и откри резултата още с първата си опасна атака в 32-ата минута. Кристиан Фухс се възползва от многото празно пространство по десния фланг, за да пробие и да центрира отлично за включилия се Фарфан, който от 6 метра с глава не сгреши - 1:0.

Само 46 секунди след подновяването на играта бяха нужни на домакините, за да повишат преднината си - Холтби с прекрасно извеждащо подаване позволи на Афелай да излезе очи в очи с противниковия вратар Диего Беналио. Последва плътен удар покрай плонжа на стража за 2:0.

В 58-ата минута пък Нойщадер се измъкна при изпълнение на корнер и успя да се пребори за позиция в наказателното поле, за да засече с глава центрирането и да фиксира крайното 3:0.

В другите мачове от деня Майнц спечели с 1:0 домакинството си на Фортуна Дюселдорф, а Фрайбург наниза 3 безответни попадения на гостуващия Нюрнберг.