Шалке удари Хамбургер като гост

Отборът Шалке се наложи с 2:1 над Хамбургер в последна среща от 8-ия кръг в Бундеслигата и излезе на 4-о място в класирането, предаде БТА.

Така "кралскосините" събраха 15 точки и се наредиха непосредствено след Байерн (19 точки), Вердер и Борусия Мьонхенгладбах с по 16. Домакините от Хамбургер пък изживяват най-слабия старт в първенството от 18 години насам и остават на предпоследното 17-о място само с 4 точки.

Клаас Ян Хунтелаар откри резултата в полза на гостите от Шалке в 13-ата минута с глава, а също така заби и победното попадение в 73-ата минута. За домакините Младен Петрич изравни осем минути преди почивката.

Срещата беляза и осми мач пред собствена публика за отбора на Хамбургер без успех, включително и миналия сезон, а ръководството все още не може да намери треньор. В момента отборът от Хамбург се води от временния наставник Родолфо Естебан Кардосо, който не може да намери път към успехите.