Шалке отново почна да печели в Бундеслигата

Шалке 04 се завърна на пътя на победата в Бундеслигата, като най-накрая записа победа и в двубой от 8-ия кръг на шампиона спечели с 3:1 срещу една от изненадите до момента Аугсбург.

Гостите бяха абсолютен господар на терена на Шалке и още в 10' с третата си страхотна атака Аугсбург отбеляза, като Молдерс даде шокиращ аванс за своя тим.

Само 5 минути по-късно обаче скромният тим остана с 10 човека, след като Рагнар Клаван направи жестоко нарушение срещу играч на домакините и бе директно изгонен. От дузпата Боатенг беше точен и изравни резултата.

В 28' домакините вече водеха в резултата, след като унгарският стрелец Адам Салай се възползва от грешка в защитата и завърши с хубав удар атака на Учида.

След полувремето в полза на Шалке паднаха нови два гола, като Салай беше точен още веднъж в 78', докато Майер се разписа за крайното 4:1 в полза на "кралскосините".

Това бе едва 3-ата победа на Шалке в първенството, която позволи на тима от Гелзенкирхен да се изкачи до 8-о място с актив от 11 точки. Аугсбург пък остана на 12-о с точка по-малко.