Шалке изпусна победата срещу 10 от Монпелие, и то у дома (СНИМКИ)

Отборът на Шалке 04 се издъни на своя „Фелтинс Арена" и стигна само до равенство 2:2 с шампиона на Франция Монпелие в мач от втория кръг на надпреварата в Шампионска лига.

"Кралско-сините" диктуваха темпото през целия двубой и владееха инициативата, но многото пропуски ги лишиха от победа.

Още в 18-ата минута обаче домакините губеха в резултата, след като френският шампион отбеляза гол шедьовър - в 13-ата минута Кабея навърза няколко човека в центъра и пусна страхотен пас към Аит-Фана. Крилото овладя, чукна си топката и с прекрасен удар прати топката в далечния на вратаря ъгъл - 0:1.

След серия от два поредни пропуски на детето-чудо на Шалке Драксер, плеймейкърът най-накрая успя да се разпише. 19-годишният талант нахлу бързо в наказателното поле, където получи страхотен пас от Хунтелаар. Той заобиколи вратаря на гостите и успя да се разпише за 1:1.

Срещата продължи с натиск на Шалке, но следващият гол падна чак в 53-ата минута. Дракслер омагьоса „Фелтинс Арена", след като направи зашеметяващ пробив, измъкна се от три шпагата, но накрая бе покосен грубо от Бокали. Съдията отсъди дузпа и показа червен картон на защитника, а Хунтелаар материализира 11-метровия наказателен удар - 2:1.

И когато всички очакваха разгром, холандците Афелай и Хинтелаар се изпреварваха да пропускат. И двамата имаха изключителни положения, но в 880-ата минута централният нападател изпусна сам срещу вратаря от около 10 метра.

Домакините бяха наказани за слабата си концентрация в нападение в 90-ата минута. Монпелие направи първата си смислена атака след червения картон, което позволи на Сюлейман Камара да излезе на стрелкова позиция. От границата на наказателното поле той стреля мощно и не остави шансове на Унерстал - 2:2 и Шалке не можеше да повярва.

Така лидер в Група B остава Арсенал, който има 6 точки от два мача (днес 3:1 срещу Олимпиакос). Шалке е на 2-о място с 4, а Монпелие е с 1 на третата позиция. Гръцкият тим е с 0 точки.

szólj hozzá: Schalke 2-2 Montpellier Full Highlights HD