Шалке и Майнц направиха нулево равенство

Шалке 04 и Майнц завършиха 0:0 в първи мач от 22-ия кръг на германската Бундеслига.

Точката остави Шалке на четвъртото място в класирането, а тимът вече мисли за двубоя си от Шампионска лига другата седмица срещу Реал Мадрид.

Ремито прекъсна серия на Шалке от пет поредни домакински победи.

За Майнц не игра новото попълнение на тима Тодор Неделев, който доскоро лекуваше контузия и от щаба на Майнц не бързат с включването му в игра, посочва БТА.

Гостите изиграха силен мач в защита и рядко допускаха нападателите на Шалке в опасна близост до вратата си. Клаас-Ян Хунтелаар, Макс Мейер и Джеферсон Фарфан имаха положения за гол за Шалке, но пропуснаха.

За гостите близо до попадение беше Щефан Бел, който след почивката стреля право във вратаря на Шалке с глава отблизо.