Шалке и Арсенал завързаха интригата с голово реми (ВИДЕО И СНИМКИ)

Тимовете на Шалке 04 и Арсенал оправдаха очакванията за голов сблъсък на "Фелтинс Арена", след като днес двубоят от Шампионската лига завърши при равенство 2:2.

"Топчиите" поведоха с два гола след попаденията на Тио Уолкот и Оливие Жиру, но точен изстрел на Клаас Ян Хунтелаар и автогол на Томас Вермален позволиха на домакините да изравнят.

Така Шалке остава лидер в група B с актив от 8 точки, докато Арсенал следва плътно на втора позиция със 7 пункта. Трети с 6 точки е гръцкият Олимпиакос, който още повече завърза борбата с днешния си успех над Монпелие у дома.

Старши-треньорът на Шалке Хууб Стевенс не спести сили в атака, като за "кралскосините" очаквано стартира Клаас Ян Хунтелаар, подкрепян от играещите зад него Ибрахим Афелай, Люис Холтби и Джеферсън Фарфан. Роман Нойщадтер и Джърмейн Джоунс стартираха по-назад в средната линия.

Оливие Жиру оглави атаката на Арсенал, докато Лукас Подолски и Тио Уолкот стартираха на фланговете със Сантяго Касорла между тях. Микел Артета и Джак Уилшър оформиха двойка в полузащитата.

Срещата на "Фелтинс Арена" започна двуостро, като домакините от Шалке показаха офанзивна настройка от самото начало на мача. В 9' играещият отляво Ибрахим Афелай завърши една контраатака на "кралскосините", но ударът му бе отразен решително от Вито Маноне.

В 18' резултатът в Гелзенкирхен бе открит, но за нещастие на трибуните, точни бяха гостите от Лондон. Ужасна игра в защита позволи на Оливие Жиру да се озове на страхотна позиция, като топката бе отнета на французина. Кълбото обаче попадна право в краката на Тио Уолкот, който преодоля стража Ларс Юнерщал и на празна врата чукна кълбото към мрежата - 0:1.

Домакините от Шалке все още не се бяха отърсили от първото попадение, като скоро след това инкасираха и второ. В 26' Лукас Подолски центрира по учебник в пеналтерията на немския тим, където Оливие Жиру засече топката с глава и отново смълча трибуните на "Фелтинс Арена" - 0:2.

Последните пет минути на полувремето бяха за Шалке, като футболистите на Стевенс се хвърлиха в атаки, преследвайки намаляване на пасива си. В 40' Джеферсън Фарфан стреля от дистанция, но топката не намери очертанията на пазената от Маноне врата.

Гол за немския тим все пак последва, макар и в добавеното време на първата част. Санти Касорла загуби една топка в средата на терена, а Люис Холтби не закъсня да намери Клаас Ян Хунтелаар. Холандският национал не сбърка и намери един от долните ъгли зад Маноне, давайки надежди на своя тим за нещо повече в срещата.

На почивката двамата треньори не извършиха смени в своите състави, като съвсем скоро пред "топчиите" се откри възможност и за трети гол. Лукас Подолски и Оливие Жиру повториха упражнението от първата част, като отново немският национал центрира към френския таран. Вместо обаче да отиграе топката с глава, Жиру взе решение да стреля с крак, което и се оказа грешка.

Четири минути по-късно трибуните на "Фелтинс Арена" бяха изправени на крака. Клаас Ян Хунтелаар се озова напълно сам срещу Вито Маноне, възползвайки се от грешка на Мертезакер, като холандецът бе длъжен да изравни. Бившият футболист на Реал Мадрид обаче стреля ниско, позволявайки на Маноне да спаси с краката си.

Малко по-късно Арсенал се изправи пред още проблеми в защита. Хьоведес стреля по посока вратата, като плонжиралият Пер Мертезакер блокира пътя на топката с ръка. Футболистите и феновете на Шалке поискаха наказателен удар, но реферът Никола Рицоли подмина протестите.

Футболистите в сини екипи продължиха да натискат своя съперник, търсейки втори гол във вратата на британците. В 64' Люис Холтби тества концентрацията на Маноне от дистанция, но италианецът не допусна грешки и отрази.

Усилията на "кралскосините" все пак дадоха резултат, а в 67' равенството на "Фелтинс Арена" бе възстановено. Джеферсън Фарфан насочи топката в близост до голлинията на гостите, където за негово нещастие, Томас Вермален прати кълбото в собствената си врата - 2:2. Две минути по-късно Шалке можеше да нанесе и трети удар, но Холтби центрира лошо, не успявайки да намери нито един от свободните си съотборници.

В последните 20 минути до нови голове не се стигна, като липсваха и чистите шансове за гол пред двамата вратари. Така Шалке и Арсенал поделиха точките, но успехът на Олимпиакос в другия мач неимоверно завърза интригата в групата. Първите три тима в нея се движат плътно един зад друг, което и предвещава любопитни финални битки до края.

szólj hozzá: Schalke vs Arsenal 2:2 GOALS HIGHLIGHTS