Шакири и вратарят на Еквадор – номер 1 в късните мачове

Звездата на швейцарския национален отбор Джердан Шакири и вратарят на Еквадор Алехандро Домингес бяха избрани за играч на мача съответно на победата на „часовникарите“ над Хондурас с 3:0 и на равенството 0:0 между „ла три“ и фаворита Франция.

Домингес трябваше да отрази цели 13 удара от страна на „петлите“, като особена класа показа през второто полувреме на напрегнатия двубой, когато и неговите съотборници се отбраняваха с човек по-малко на терена.

Вратарят на Лига де Кито отчая звездните офанзивни футболисти на Франция като Карим Бензема, Лоик Реми, Оливие Жиру, Онтоан Гризман, Пол Погба, Блес Матюйди и Муса Сисоко.

В другия двубой Швейцария очаквано срази с 3:0 Хондурас, макар да получи асистенция от съдията, който не отсъди чиста дузпа (придружена с червен картон за Йоан Джуру) за бутане отзад на Джери Паласиос.

Съвсем логично авторът на победния хеттрик от Байерн (Мюнхен) Джердан Шакири бе избран за играч на мача от феновете, гласували в анкетата на официалния сайт на ФИФА. Досега турнирът не протичаше по най-добрия начин за 22-годишния офанзивен халф на баварците, но срещу Хондурас той разгърна голяма част от потенциала си и бе награден с три попадения.

Победата класира "часовникарите" напред, докато Еквадор и Хондурас отпадат от Група Е. Вижте класирането в групите на Световно първенство 2014.