Шакири дебютира с гол и победа за Интер (ВИДЕО)

снимка: inter.it

Интер (Милано) победи с 2:0 у дома Сампдория и се класира за осминафиналите в турнира за купата на Италия.

Голове на Джердан Шакири и Мауро Икарди донесоха успеха за "нерадзурите" през второто полувреме, докато гостите завършиха срещата с 9 души.

В 11-ата минута Ненад Кръстичич получи директен червен картон заради нарушение срещу Икарди и "самп" остана в намален състав.

В последвалия натиск за домакините пропуски направиха Икарди и Матео Ковачич, като Мауро Икарди пропусна и дузпа девет минути преди края на първото полувреме.

В 71-ата минута седемкратният носител на трофея Интер поведе в резултата, след като Лукас Подолски изведе Шакири и швейцарският национал вкара топката във вратата на Сампдория.

Само шест минути след това Павел Вжолек получи втори жълти съответно червен картон, оставяйки гостите с двама човека по-малко на терена.

Две минути преди края на двубоя груба грешка в защитата на отбора от Дженоа подари топката на Мауро Икарди и той оформи крайния резултат в срещата - 2:0.