Шахтьор изхвърли Николай Костов от Купата на Украйна

Турнирът за Купата на Украйна остана без българско участие, след като и Карпати (Лвов) отстъпи с 1:2 на Шахтьор (Донецк) като гост.

По-рано вчера Волин с Петър Занев и Валентин Илиев приключи, победен с 0:2 от Днепър.

Футболистите на българския треньорски екип в Карпати обаче не се дадоха никак лесно на Шахтьор и се постараха максимално да извлекат от ситуацията. След поражението с 0:1 от Динамо (Киев) за първенство, Костов и футболистите му бяха засипани с похвали за добрата игра.

И действително в тази среща Карпати игра много по-агресивно, разнообразно и бързо, но индивидуалните качества на Идейе Браун решиха изхода.

И докато Мирча Луческу направи поредната ротация в състава си, то Костов пусна на терена най-доброто. Грешка в защитата обаче позволи на Олексей Гай да открие резултата в 32-ата минута, а след още 10 Алекс Тейшейра покачи на 2:0.

След почивката Николай Костов направи две промени, а една от резервите му- Сергей Зеньов, заменил Игор Худобяк, вкара от дузпа в 79-ата минута за 1:2. В последните 10 минути до края на срещата лвовчани натиснаха, но нямаха шанса да стигнат до равенството.

"Първата задача беше нашите играчи да не допуснат гол.И след като стихна първоначалния натиск, изравнихме играта и изнесохме събитията в центъра. Опитахме да атакуваме, но Шахтьор вдигна много нивото", коментира Костов след мача.

"Постоянните проблеми в отбора- наказания, контузии, обаче влияят на облика на отбора. Много е трудно при нас да играем в един и същи състав в три последователни мача например.

Това оказва и психологически ефект върху играчите".

Лидерът във втора дивизия- ФК Севастопол, както и Черноморец (Одеса), са другите два полуфиналиста в турнира за Купата на Украйна.