Севиля закотви Осасуна на последното място в Испания

Севиля стигна до труден успех с 1:0 над борещия се със зъби и нокти за своето оцеляване тим на Осасуна.

Единственото попадение в срещата отбеляза Емир Спахич в 83-та минута. То падна след центриране от корнер, при което Хосе Антонио Рейес свали топката с глава, а Спахич от близка дистанция я прати в мрежата на памплонци.

През първото полувреме двубоят на „Рамон Санчес Писхуан" бе равностоен, а гостите дори имаха лек превес на моменти.

През втората част превъзходството осезаемо бе на страната на Севиля. Домакините създадоха доста положения пред Андрес Фернандес и в крайна сметка успяха да стигнат до скъпоценния гол, докато атаките на Осасуна бяха епизодични.

Най-опасните ситуации за гостите се откриха пред Ойер в 71-та и Кике Сола в 73-та минута, но добрите действия на Диего Лопес запазиха вратата му суха.

В последните минути на двубоя футболистите на Осасуна нямаха сили за сериозен щурм към вратата на андалусийци и се лишиха с надеждите си за нещо повече.

Трите точки позволиха на Севиля да се изкачи на 12-та позиция в класирането с актив от 18 пункта, колкото имат и Сарагоса и Атлетик Билбао.

Осасуна пък вече е на последното 20-то място в класирането, след като по-рано тази вечер Депортиво Ла Коруня изненадващо надделя над Малага.