Севиля удари исторически пердах на Бетис

снимка: sevillafc.es

Севиля нанесе исторически разгром с 4:0 на кръвния си враг Бетис в дербито на столицата на автономна област Андалусия в последен мач от неделната програма на 14-ия кръг в испанската Примера дивисион.

За първи път от 70 години насам Севиля за трети пореден път вкарва повече от 3 гола на градския си съперник, с което донесе още повече радост на 40-те хиляди зрители на стадион „Рамон Санчес Писхуан“.

Карлос Бака откри резултата за домакините още във втората минута на „мача на сезона“ за двата елитни клуба от Севиля. Стефан Мбия покачи на 2:0 в 44-ата, а в 59-ата Виктор Перес – Витоло се разписа за 3:0. Последният 4-ти пирон в ковчега на Бетис бе забит от Висенте Ибора в 88-ата минута на дербито.

Севиля е 8-ми с 19 точки, доближавайки се на 1 до 7-ия Хетафе, който изяде грандиозен пердах при визитата си на Атлетико в Мадрид, губейки с 0:7 в събота. Бетис пък продължава да затъва на последната 20-та позиция в класирането с едва 9 пункта.

Символичните гости бяха толкова безпомощни в дербито, че първият им точен удар във вратата на Бето дойде чак в 81-ата минута. Иван Ракитич пък стана първият играч на Севиля от сезон 2003/04 насам, който асистира за два гола срещу градския съперник.

Карлос Бака пък е първият футболист на домакините, който се разписва и подава за гол в мач на „Писхуан“ през сезона. 7 червени картона са били показани в последните 7 дербита на Севиля преди днешното, но този път и двата тима завършиха срещата в пълен състав.