Севиля се доближи до зона "Шампионската лига"

Севиля продължи да поставя под напрежение Атлетик (Билбао) в битката за място в зона „Шампионска лига“, след като срази с 4:1 гостуващия Еспаньол на стадион „Рамон Санчес Писхуан“ в среща от 32-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Победата на андалусците стана толкова изразителна заради попадения в 84-ата и 89-ата минута на Кевин Гамейро и Иван Ракитич. Иначе в 18-ата минута Стефан Мбия откри резултата, а в Гамейро в 44-ата направи 2:0, след което Серхио Гарсия върна интригата с гол за Еспаньол в 47-ата минута.

Така Севиля спечели 7-ма победа в последните си 8 мача от Ла Лига и вече има 53 точки – 3 по-малко от 4-ия в класирането Билбао, който утре от 23 часа гостува на Леванте и може отново да дръпне с 6 пункта пред основните си преследвачи.

Севиля също така се възползва от тежкото поражение на Реал Сосиедад с 0:4 от Реал Мадрид, заради което баските останаха с 50 пункта на 6-то място. Еспаньол пък е 9-ти с 40 пункта, колкото имат Валенсия и Леванте.

Гамейро вече има 11 попадения в испанската Примера дивисион и 5 в Лига Европа, докато Ракитич е с 12 в Ла Лига и две в европейския клубен турнир.