Севиля с комфортен успех над Депортиво

Севиля победи като домакин с 3:1 последния в класирането Депортиво Ла Коруня в мач от 24-ия кръг на футболното първенство на Испания.

Всичките голове в мача паднаха до почивката. Хърватският полузащитник Иван Ракитич откри резултата след удар с глава още в седмата минута и асистенция на Коке.

Гари Медел вкара два гола до 40-та минута. Първо той се възползва от пас на Хесус Навас, а след това му асистира и Алберто Морено. За Депортиво Рики бе точен в 32-та минута.

"Все още има много мачове до края на сезона. Много е важно за нас да печелим домакинските си срещи и искаме да вземем колкото може повече точки от гостувания", каза Ракитич за телевизия Марка.

Това бе неприятен дебют за старши треньора на гостите Фернандо Васкес, който пое тима във вторник. Той е третият наставник на Депортиво през този сезон. Отборът е на последно място в класирането и сигурен изпадащ.

Севиля е на 10-то място с 32 точки актив. Тимът спечели три от последните си пет мача под ръководството на Унай Емери. Лидерът Барселона гостува на Гранада късно тази вечер, посочва БТА.