Севиля пропусна да оглави класирането в Испания

снимка: sevillafc.es

Отборът на Севиля пропусна да се изкачи на върха в класирането в испанското футболно първенство, след като допусна загуба с 0:1 при гостуването си на Атлетик Билбао в мач от десетия кръг на Примера дивисион.

Така възпитаниците на Унай Емери прекъснаха серия от три поредни победи, а с второто си поражение за сезона те останаха на четвърта позиция с 22 точки. Лидер е Реал Мадрид с 24 точки, пред шампиона Атлетико Мадрид с 23 точки и Барселона с 22 точки.

Единственото попадение на "Сан Мамес реализира Аритс Адурис в 13-ата минута, след като засече със силен удар от въздуха центриране на Маркел Сусаета от дясно.

До края Денис Суарес и Карлос Бака пропуснаха изгодни положения да изравнят, а защитата на Атлетик издържа и отборът записа втора поредна победа за сезона, с която се изкачи на 11-ото място с 11 точки.

Баските също така продължиха успешната си домакинска серия срещу Севиля, като записаха пета поредна победа на "Сан Мамес" за първенство над съперника.