Севиля прекъсна черна серия с победа в Барселона

Отборът на Севиля се наложи с 3:1 при гостуването си на Еспаньол в мач от 13-ия кръг на испанското футболно първенство.

Така андалусийците прекъснаха серията си от 22 поредни двубоя без победи далеч от дома.

Гостите от Севиля почти решиха мача с два бързи гола в самото му начало. Първо Федерико Фацио откри резултата още в 4-ата минута след изстрел с глава, а Витоло Мачин удвои в 10'.

"Папагалчетата" се върнаха в мача в 24-ата минути, когато капитанът им Серхио Гарсия върна интригата с техничен удар за 1:2.

Домакините не успяха да стигнат до ново попадение, въпреки че имаха немалко ситуации, а Севиля слоби точка на спора. Карлос Бака направи 3:1 след чудесен самостоятелен пробив в 60', а този гол се оказа и последен в срещата.

Еспаньол пък завърши мача в намален състав, след като Виктор Санчес получи втори жълт картон пет минути преди края на срещата.

След тази победа Севиля заема 10-то място във временното класиране на Ла Лига с актив от 16 точки, докато Еспаньол е на 12-а позиция с точка по-малко.