Севиля помете Фиорентина за четвърти финал в Лига Европа (ВИДЕО)

Севиля победи Фиорентина с 2:0 в реванша от полуфинала на Лига Европа. Андалусците спечелиха първия двубой с 3:0 и по този начин се класираха за втора поредна година на финал, след като успяха да триумфират в турнира през миналата кампания.

Карлос Бака откри резултата за Севиля в 21-та минута след центриране от фал, а четири минути по-късно, Карисо вкара ново попадение, с което оформи крайния резултат и класира андалусците за четвърти път на финал в Лига Европа. В предишните три пъти, в които отборът стига до финал, триумфира и с трофея.

Отборът на Севиля записа и първи успех срещу италиански отбор като гост. Андалусците продължават да нямат и поражение далеч от „Рамон Санчес Писхуан“.

Още в първта минута на двубоя Севиля създаде опасност пред вратата на Нето. След изпълнение на корнер Матиас Фернандес не успя да изчисти добре топката и Коке опита да я върне в наказателното поле, но защитник на Фиорентина я прати в нов ъглов удар.

Две минути по-късно и домакините имаха възможност да се разпишат. Иличич добре проби в наказателното поле на андалусците и намери Салах, но изстрелът на египтянина бе блокиран.

В 6-тата минута Алийш Видал проби в наказателното поле на домакините, но топката му бе отнета чисто, въпреки претенциите за дузпа на играчът на Севиля.

Невероятна възможност за домакините в 16-тата минута. След центриране от корнер на Фернандес Гонсало Родригес стреля с глава, но Серхио Рико направи страхотно спасяване и топката излезе в корнер.

В 21-та минута Карлос Бака откри резултата. След центиране от фал на Евер Банега защитата на домакините не успя да реагира по-най добрия начин и нападателят прати коженото кълбо във вратата. Tова е 26-ти гол на Бака за сезона.

Четири минути по-късно Даниел Карисо вкара второ попадение, което би трябвало да реши изхода от полуфинала. Защитникът бе оставен непокрит в наказателното поле и от малкото наказателно не сгреши.

Този гол на Карисо бе 26-ти, което означава, че Севиля настига Наполи по показателя за най-много голове в Лига Европа.

Давид Писаро стреля добре извън наказателното поле, но отново вратарят на гостите показа страхотен рефлекс.

Коке получи добра възможност за нов гол след добро отиграване на Бака, но капитанът на Севиля прати топката високо над вратата.

Нова добра възможност за Фиорентина да отбележи, но Рико отново е на ниво. Вратарят първо отрази удар на Салах, а след това се възползва от високомерността на Иличич и отново се намеси прекрасно.

Фиорентина стига до дузпа в 64-тата минута. Гжегож Кричовяк извърши нарушение срещу Писаро и съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Иличич, но нападателят прати топката високо над гредата.

Гонсало Родригес е другият играч на Фиорентина, който изпълнява дузпи. Родригес вкара срещу Рома в Лига Европа, а "виолетовите" нямат отбелязан гол от дузпа в Серия А, след като изпуснаха и петте единадесетметрови наказателни удари.

В 78-та минута Йосип Иличи направи нов фрапантен пропуск. Излезнал сам срещу вратаря, нападателят пробва леко и технично да преодолее Рико, но вратарят не бе затруднен от отиграването на Иличич.

Съставите:

Винченцо Монтела е избрал на вратата на домакините да започне Норберто Мурара Нето. В защита от дясно наляво за „виолетовите“ ще играят Маркос Алонсо, Гонсало Родригес и Хосе Мария Басанта и Стефан Савич. Борха Валеро, Давид Писаро и Матиас Фернандес са поставени в средата на терена. Атаката на гостите ще се води от Хоакин Санчес, Мохамед Салах и Йосип Иличич.

Наставникът на гостите от Севиля Унай Емери залага на Серхио Рико на вратата, а пред него двойка централни зашитници са Даниел Карисо и Тимоти Колодзиечак. Беноа Тремулинас ще играе като ляв бек, а Коке като десен. Гжегож Кричовяк и Стефан Мбия ще си партнират в средата на терена. Виктор Перес - Витоло ще оперира по лявото крило на атаката, Евер Банега ще бъде в центъра, а героят от първатва среща Алийш Видал ще бъде от дясно, а на върха на атаката е поставен Карлос Бака.